Úvodní strana

CHS Alighieri

Naši potkánci

Odchovy

Fotogalerie

Jak se u nás bydlí

O chovu

Barvy, variety a znaky

Výstavy

Dantýskův deníček

Odkazy

Kontakty

Návštěvní kniha

 

Počítadlo návštěv:

 


Jak se u nás bydlí

 

Na následující stránce se můžete podívat, jak se u nás bydlí.

Máme v současné době dvě klece. V jedné bydlí náš Dantý (činčila chrom - malá verze), v druhé bydlí zbytek kluků (Almika Bína) a je tam ještě pár rezervních míst asi tak tři nebo čtyři.... :D

Tak nová klec Almika Bína má rozměry 78x86x48 (cm)-zkopírováno z www.klece.estranky.cz, sama jsem nepřeměřovala, zatím. Jeliož jsou tam prcci zatím jenom dva, zdá se mi obrovská. Vybavena je prozatím jenom patry od Ferplastu, kostičkou na spinkání a tunelem. Samozřejmostí jsou mističky a napáječky. Nic jiného jsem zatím nevymyslela, ale rozhodně se budu snažit vymyslet nějaké prolézačky a rozhodně seženu i domeček a velký hamak. Jediným mínusem jsou pouze jedny malá dvířka, takže se myšáci špatně vyndavají. Pokud se mi povede sehnat někoho, kdo pracuje s kovem, chci si nechat udělat odklápěcí celý strop.

Zde fota:

 

Dantýsek bydlí v kleci Činčila chrom malá verze od Interzoo. Má rozměry 55x59x36 cm)-zkopírováno z www.klece.estranky.cz. Dantýskovi krásně vyhovuje a stačí. Dřevěná patra, které ke kleci patří, jsme upravili nalepením lina, aby se lépe čistily a nebyly pročůrané. Dále jsem Dantýmu pořídila do klece hamáček, boudičku, samozřejmostí je mistička a napáječka. S klecí jsem spokojená, pěkně se čistí, dobře se s ní manipuluje, není extrémně velká ani těžká. I dvoje dvířka vyhovují.

Zde fota:

 

V současné době disponujeme i třetí klecí, za jejíž poskytnutí děkuji Lucce "Tkanu". Je možno ji použít pro dočasné ubytování jednoho maximálně dvou potkanů. Hravě také splní funkci marodky či klece na krytí. Ačkoliv je na kleci již vidět značné známky opotřebení, svůj účel jistě ještě splní. :)

Zde fota:

Jak by takové ubytování mělo vlastně vypadat? Jukněte do této rubriky!!