Úvodní strana

CHS Alighieri

Naši potkánci

Odchovy

Fotogalerie

Jak se u nás bydlí

O chovu

Barvy, variety a znaky

Výstavy

Dantýskův deníček

Odkazy

Kontakty

Návštěvní kniha

 

Počítadlo návštěv:

 


Novinky

 

23.10.2010 - Den po mých narozeninách se opět vracím ke svým stránkám. Hodně jsem přemýšlela, má-li ještě vůbec cenu stránky provozovat, poté, co Dantýsek už není. Ale uvědomila jsem si, že bych si tím spíš uškodila, kdybych celou tuhle práci zahodila. Už jen kvůli vzpomínkám na Dantýska má tohle všechno cenu. Tak a teď tedy o tom, co se událo... koncem června přesně 29.6.2010 se udála ta nejsmutnější věc, kdy můj miláček a prdelka Dantýsek odešel a spinká už navždy pod Niflheimským smrkem. Nikdy na tebe nezapomeneme, šmudlíku! Máme ale i spoustu radostnějších novinek... Přestěhovali jsme se kousek za Prahu do Kostelce nad Labem k mému příteli. Klučíci si tu již zvykli a my na ně taky. Jsou to zlatíčka mazlící. Další novinkou je, že kamarádky, které tu bydlí kousíček od nás, se do potkanů také naprosto zamilovaly, takže jedna z nich si pořídila dvě holčičky a druhá má zamluvené tři kluky. A v neposlední řadě já, která to nevydržela jsem si také zamluvila krásného černého hoodedka, samozřejmě jak jinak než od Nifl :)) S kamarádkama jsme se domluvili na prezentaci jejich potkanů u mě na stránkách, takže v podstatě takové trochu spolumajitelství. :) To je prozatím vše... Našim věrným návštěvníkům přejeme krásný den a děkujeme za přízeň

Peťule a kluci z Alighieri

 

...a na závěr ta smutná část - vzpomínka na Dantýska...

21.4.2010 - V sobotu 17.4. jsme slavili další narozeniny. Našemu Dantýskovi jsou dva roky. On si to ale vůbec nepřipouští a běhá jako mlaďoch. :) Dantýsku, přejeme ti ještě dlouhý a spokojený život. Jsi zlatíčko, na které nedám dopustit! Tak buď stále zdravý a čilý jako jsi teď. Ať nám tu ještě dlouho děláš radost... :) Nějaké fotečky oslavence najdete v jeho galerii.

8.4.2010 - Včera se u nás v CHS opět slavilo. Tentokrát měl své první narozeniny náš Judžínek. Přejeme samozřejmě všechno jenom to nejlepší a hlavně zdraví! :) Fotky naleznete zde.

30.3.2010 - Po dlouhé době mám konečně důvod aktualizovat stránky... Náš Keldínek dneska slaví své první narozeniny. S ostatníma klukama mu přejeme všechno nejlepší, hlavně zdraví a ať nám dělá ještě dlouhou dobu radost... :) Fotky naleznete v jeho fotogalerii.

15.1.2010 - Přinášíme první aktualizaci stránek v novém roce 2010. Při prvních krůčcích tohoto roku mě a myšáky provází nový foťák, proto se nejvíce novinek projeví zvláště ve fotogalerii. Od poslední aktualizace se toho příliš nezměnilo, takže v podstatě ani nemáme co aktualizovat. :) Jedinou změnou je, že nám nejmladší kluci Pelve a Refli dorostli do toho správného věku, takže je již nábízím na krytí společně s Dantýskem a Keldou.

24.12.2009 - Všem návštěvníkům našich stránek přejeme krásné Vánoce a všechno nejlepší do nového roku...

Peťulík a všichni myšáci z Alighieri

13.12.2009 - Včera jsme se zúčastnili 1.Vánoční výstavy v Brně-Lužánkách. Byla to první výstava, které jsme se zúčastnili jako vystavovatelé. Byl to opravdu úžasný den, vše se krásně vyvedlo, atmosféra byla moc příjemná, potkala jsem tam spoustu fajn lidí. Konkurence byla obrovská, bylo tam opravdu spoustu moc krásných potkanů. I přesto všechno se náš Reflínek umístil na druhém místě v kategorii fuzz, když dostal 98 bodů. Jsme na něj moc pyšní. A samozřejmě i na Keldínka, který v mazlíčkách dostal také krásných 98 bodů, což jsem vůbec nečekala, a na Pelvounka, který dostal 92,5 bodů (ovšem strhli mu body za špatně určenou barvu, ovšem i tak je to moc krásné.) Všechny kluky nám posuzovala Zatáčka. Povedla se i registrace, kdy Reflínek dostal CHOVNÝ I. a Pelve CHOVNÝ II. a barva mu byla přepsána na ruskou perlovou. :) Chci moc poděkovat Radúovi, že nás tam vzal, a samozřejmě i Mirce Nifl a Marušce Grove za skvělou společnost. Moc díky za skvěle strávenej den!! :) Některé fotečky, co jsem vyfotila Mirčiným foťákem naleznete v této její galerii. Nakonec přidávám našeho Reflínka s diplomem a cenami... :)

17.11.2009 - Dlouho jsem neaktualizovala stránky, takže dnes, když jsem si vyšetřila chvilku času, sem konečně dopíšu všechny novinky... :) Tak za prvé, chystáme se jet vystavovat na výstavu do Brna 12.12.2009, s tím souvisí fakt, že jsme konečně poslali přihlášku a poplatky do ZO, takže za nějaký čas konečně budeme registrovaná chovatelská stanice. :) Za druhé, všichni myšáčci jsou zdraví, prcci se pěkně vybarvují jak povahově tak i fyzicky. Jsou to úžasní mazlové. Zažíváme spolu samé krásné chvíle. Občas se tedy spolu perou, ale není to nic vážného, tak snad to tak vydrží. A v neposlední řadě musím napsat o srazu, na kterém jsme s klukama byli 25.října. Byl to zase krásný večer, doprovázený skvělými lidmi a nezapomenutlným jídlem. Kluci byli středem pozornosti, nejvíc koloval mezi všemi náš Reflínek, který se všem moc líbil. Zbylí kluci se ukázali jako vychovaní mazlíčci, když si ustlali na Bářině kabelce a tam vydrželi skoro celý sraz. Byli vážně úžasní, udělali mi velkou radost. :) Už se těšíme na další skvělý srazík, který je plánován na první půlku příštího roku.

25.9.2009 - Tak dnes jsme tu měli na návštěvě Báru, která se konečně dočkala a poznala naše nové přírůstky. :) Samozřejmě nesměl chybět ani foťák. A jelikož se vydařilo i počasí, bylo krásně slunečno a teploučko, troufla jsem si ještě potkýšky vzít na focení ven. Povedlo se pár opravdu krásných fotek. Fotky najdete v naší fotogalerii (Společné). Co se týče našeho sžítí s novými přírůstky, není o čem diskutovat. Nemohla jsem si přát lepší miminka. Jsou oba tak úžasní. Sice se občas mezi sebou trochu kočkujou, ale když dojde na mazlení, jsou oba první u dvířek klece. Jsou to prostě mazlící myšáčci. :) S Keldínkem a s Judžínkem si zatím rozumí velice dobře... :)

9.9.2009 - Právě se vracíme od Radúa, kde jsme byli od neděle i s Judžínem, Keldou, Pelvem a Reflim. Kluci byli celé dny moc hodní, krásně se spolu skamarádili a už dokonce spinkaj spolu v jednom hamáčku... :) Jsme rádi, že se z nich stala parta. Uvidíme, kdo se nakonec stane alfasamcem. Vypadalo to, že poté, co se z Judžína vyklubal lenivej flegmouš, kterému je absolutně věechno jedno, hlavně, že má kde spát a co jíst, se stane alfasamcem Keldík. Jenže teď po příchodu prcků se možná ještě všechno změní. Největší prudič se stal z toho nejmenšího prcka v kleci, z Refliho, který jak může, prudí každého kolem sebe, nenechá si nic líbit a pokládá na záda všechny, co se mu přimotají do cesty. Občas se mi tedy zdá, že se velcí kluci nechávají přeprat jen proto, aby od něho měli pokoj... :) No, uvidíme, co se z nových přírůstků vyklube. Musím si však postěžovat na svůj starý foťák, který vůbec neslouží, jak bych si přála, proto máme jen minimum fotek prcků. Nutně potřebujeme přemluvit naší fotografku Báru, aby nám myšky opět vyblejskla. :)

30.8.2009 - Dnes jsem se vrátila z výcvikového tábora TARTu z Chebu, kde jsem trávila poslední týden. Omlouvám se všem, kteří mě scháněli a já neodpovídala na vzkazy a maily. Společně se mnou přijeli i nové dva přírůstky do naší smečky. Refli i Pelve zatím bydlí v prozatimní klícce, snad jen do zítřka, kdy se mi podaří vyčistit velkou klec, abych je mohla dát s Judžou a Keldou k sobě. Na neutrální půdě se už seznámili. Vše proběhlo bez šarvátek, tak doufám, že se z nich brzy stanou velcí kamarádi... Fotky prcků udělám co nejdříve...

28.7.2009 - Dne 22.7.2009 se stal náš Dantýsek hrdým otcem vrhu "P" v CHS z Niflheimu!!! Maminka Quazulu se prý o všech 14 miminek krásně stsará. Už se moc těšíme, až je budeme moct vidět. A uvidíme, kterého chlapečka si nakonec do naší smečky vybereme... :) Miminka můžete vidět na Niflheimských stránkách v sekci Miminka.

7.7.2009 - Tak jsme tu po 14 dnech zase zpátky s aktualizací. Dantýsek se nám vrátil po snad úspěšném nakrytí Quazulu v Niflheimu. Stejně tak jsou snad nakryté i Nelika z Niflheimu a Mirkka z Niflheimu... Takže očekáváme, co se narodí za miminka. Je dokonce možné, že z našich původních plánů zastavit se na počtu čtyř potkanů sejde a přineseme si ještě fuzzíka po Mirunce, ale to je ještě daleko, všechno se teprve uvidí. Prcci rostou jako z vody, proto se snažíme často aktualizovat jejich váhy v sekci Naši potkani. V neděli si už konečně přivezeme velkou klec, takže se moc těšíme, že tam nastěhujeme prcky a Dantýskovi se vrátí jeho stará klec. 1.7. jsme s Bárou a Golldínem byli na procházce v Borském parku, takže jsme opět nafotili spoustu fotek. Vidět je můžete ve Fotogalerii.

23.6.2009 - Tak jsme zase předělávali stránky. Jsou upravené sekce Fotogalerie, Odchovy , Naši potkánci a Barvy, variety a znaky. Opět přidán článek do Dantýskova deníčku... V sobotu 20. června jsem navštívili Báru a Dominiku s jejich myšáka. Opět to byla nepřekonatelně příjemná návštěva, která se neobešla bez hromady fotek... Více ve Fotogalerii. Už se těšíme, až se opět uvidíme. Tentokrá je plánována vycházka u nás v Plzni a plánován je na některý den z prvního týdne prázdnin... Včera jsme absolvovali první společnou procházku prcků s Dantýskem po naší posteli. Vše proběhlo v naprostém pořádku, Dantýsek byl moc hodný. Postupně budem dobu společného pobytu prodlužovat, třeba se nakonec zkamarádí...:) V pátek 26.6. povezu do Brandýsa nad Labem potkaní miminko, tak doufám, že ho moji prcci snesou, aby mohli být spolu v přepravce. No, uvidíme. Ve čtvrtek bude velké seznamování, tak držte palečky....:) Jedna fotečka z návštěvy u Báry (ostatní ve Fotogalerii)

18.6.2009 - Menší aktualizace stránek: aktualizovány váhy v sekci Naši potkánci, přidány nové fotky do Fujinovi a Keldíkovi fotogalerie, nový záznam v Dantýskově deníčku... Teď k životu kolem - prcci mi dělají jenom samou radost, jsou to mazlíčci. Milujou všechny lidi a vůbec nikoho a ničeho se nebojí... Už dvakrát jsem je měla s sebou v Kostelci, ani jednou nebyl sebemenší problém s jejich chováním. Jsou to prostě takové malé děti, co milují společnost, hry, papání a spaní... Dantýsek na ně trochu žárlí, ale nemá možnost jim nějak ublížit, nedostane se k nim... Chystáme se konečně znovu odeslat přihlášku do ZO a konečně zaplatit příspěvky. Rádi bychom jeli na výstavu do Prahy, zkusili bychom registraci Fujina, pokud Snoe z LMG dovolí a poskytne mi Fujinův PP s jejím podpisem (mám je jen bez podpisu v elektronicé podobě). A je také možné, že bychom vystavili i Dantýska, ale kdo ví? Už má celkem prorezlý zadek... :) Tuto sobotu jedeme navštívit Báru, takže se těště na pořádnou porci foteček...:D A v neděli se půjdem podívat za Mirkou. Máme docela nabitý víkend... :D

10.6.2009 - Tak prcky už máme doma 14 dní a postupně si na sebe zvykáme. Jsou to úžasné potvůrky, na které nedám dopustit. Jsou neskuteční zlobilové, ale také mazlíčci, prostě jako malé děti...:) Nějaké fotky už jsme nafotili, jsou v sekci Fotogalerie ... Jednu musím zveřejnit hned teď a tady...:D

Prdelky se mají rádi a už se těší na novou velkou klícku, kterou dostanou hnedka, jakmile budu mít k dispozici auto, abych si ji mohla vyzvednout... Také už jsme spolu podnikli cestu do Prahy a zpátky, kluci to zvládají překvapivě dobře, ani jeden se nebojí. Kelda to většinou prospí, jako koneckonců všechno, a Judža většinou papá nebo se cestou prohání pod mým tričkem.:D No, jsem strašně ráda, že je mám! Teď ke stránkám: obnovovali jsme Fotogalerii, kam jsme přidali i sekci Videa. Přibylo pár nových odkazů a aktualizovali jsme váhy u mimin v sekci Naši potkánci. To je zatím asi všechno...

27.5.2009 - Tak dnes jsme si přinesli i druhého potkánka Keldíka. S Judžínem (tak budu říkat Fujinovi) si rozumí, i když se stále kočkujou.:) Na první pohled to vypadá, že je Keldík trochu histerka a nakopak Judža dominantní kluk, co se určitě stane v dospělosti alfa samcem klece. Jsou ale oba úžasní, je zážitek je pozorovat... Zde je na ukázku jedna fotka, další pak naleznete v sekci Fotogalerie.

24.5.2009 - Tak tedy mám konečně čas dopsat sem novinky... Takže v Niflheimu se narodili pouze čtyři miminka, mezi nimiž byl pouze jeden klučina, který je bohužel "standard", proto jsem se poohlížela Keldíkovi po kamarádovi na jiných stránkách. Objevila jsem krásné rexe u chovatelské stanice LMG Rattery, takže jsem hned psala, jestli jsou nějací volní. Nakonec mám zamluveného krásného rexatého caramel klučinu. V úterý bych si ho měla vyzvednout a ve středu bych si snad už mohla přinést i Keldíka... Už se na oba fešáky moc těšíme...:)

22.5.2009 - Hurááá, v úterý si jdeme pro nový přírůstek - pro LMG´s Fujina (rex, caramel, solid). Je moc krásnej a roztomilej. Hned jak si ho donesu domů, nafotím nějaké fotky a přidám ho na stránky. O důvodech napíšu až o víkendu či příští týden.

17.5.2009 - Je mi to strašně líto.... Poprvé přináším na stránky tragickou zprávu. S lítostí oznamuji, že dne 12.5.2009 byl nalezen náš kamarád Óttar z Niflheimu mrtvý ve své kleci. Všechny podrobnosti najdete v sekci Naši potkánci. Je nám to moc líto. A aby nám Óttárka stále někdo připomínal, rozhodli jsme se vzít pod naší ochranu jeho brášku Oddkella, který stále neměl majitele.

28.4.2009 - Táák, zase po dlouhé době trošku aktualizujeme stránky. Mirka je zpátky z nemocnice, takže už nemusím docházet do Niflheimu krmit a starat se o Niflheimské členy smečky. Za našeho přispění všichni přežili, neumřeli ani žízní ani hladem, takže jsme měli úspěch.:D Také jsem se trochu věnovala miminkům, aby byli zvyklí na člověka a nezvlčili za ten týden. Všechna miminka jsou úplně v pořádku a krásně rostou. V sobotu již první pojedou ke svým novým majitelům. Bohužel, my si budeme muset na našeho Óttárka ještě skoro dva měsíce počkat. Bude zatím bydlet v Niflheimu s Frostem a novým přírůstkem Iodikem, než se narodí jeho kamarád. (Nechci, aby si zvykl na samotu stejně jako si zvyknul Dantý. Nerada bych udělala dvakrát tu samou chybu.) Za ubytování a starost patří Mirce velikánské díky. No, a jelikož jsem teď na návštěvách v Niflheimu každou chvilku, nebojím se, že by si na mě Óttárek nezvykl.

A teď taky trošku o novinkách na stránkách. Přidali jsme minichat, který by měl sloužit jako poradna či taková mini návštěvní kniha. Také jsme vyfotili pár nových fotek, najdete je v naší fotogalerii, kterou jsme také malinko předělali... Také jsme se rozhodli postupně předělat k lepšímu sekci Odkazy.

17.4.2009 - Dnes jsme s Dantýskem slavili jeho první narozeniny. Doufám, že se mu to líbilo, i když jsem ho nutila, aby se fotil, což on zrovna dvakrát nemusí a pořád utíká. Na fotečky se můžete podívat do naší fotogalerie. Snad se Vám budou nějaké fotečky líbit... Jedna na ochutnávku...:)

16.4.2009 - Dnes jsem byla navštívit Niflheim, abych dostala instrukce k opatrování zvířat, zatímco bude Mirka pryč... Samozřejmě jsme si museli pomazlíkovat náš přírůstek - Óttárka. Je úplně úžasnej... On, i všichni jeho sourozenci už dávno koukají. Ottárek je nádhernej, nemohla jsem se nabažit pohledu na jeho dokonale roztomilej dumabatej kukuč...:) Už abychom ho měli doma.

6.4.2009 - Ták, už máme vybraného jak jméno pro našeho prcka, tak i prcka samotného. Na našeho Óttara, který na nás čeká v CHS z Niflheimu, se můžete podívat zde (CHS z Niflheimu - miminka), nachází se hned pod číslem 1... :)

31.3.2009 - A je to tady, včera nám udělala Lyngheid z Niflheimu velikánskou radost, když na svět přivedla 15 mylých potkáňat, mezi nimiž je i nový přírůstek do naší potkaní party. Už se moc těšíme, až se ukáží znaky a barvičky, ale podle počtu to vypadá, že bude opravdu z čeho vybírat. :) Mirce, mamince Lyngheid i pyšnému tatínkovi Puschkinovi samozřejmě moc gratulujeme!! Za pár dní budeme s Dantýskem slavit jeho narozeniny. Bude to již rok, co přišel na svět tento úžasný potkánek, ale hlavně náš skvělý kamarád. Můžu už teď slíbit, že oslavu připravím jakse patří, takže snad se povedou i nějaké pěkné fotečky.

10.3.2009 - Do Standardu jsme přidali tabulku s registračními váhami. A zprovozněny jsou už jak Variety, tak i Znaky.

24.2.2009 - Zapracovali jsme na rubrice Barvy, variety a znaky a dodali jsme tuto rubriku do Menu. Zatím jsou "hotové" jen barvy (bez fotek), na varietách a znacích budeme teprve pracovat.

23.2.2009 - Konečně jsem vyhověla línějším návštěvníkům našich stránek a trochu jsem předělala (zúžila) záhlaví, aby se nemuselo tolik rolovat, když se chcete dostat k Menu :) Tak doufám, že se Vám líbí a že to oceníte...

17.2.2009 - Trochu jsme vylipšili fotogalerii a udělali malé grafické úpravy. Také jsme rozšířili rubriku "O chovu" o článek o krmení.

7.2.2009 - Přidali jsme novou rubriku s názvem "O chovu", je ještě rozpracovaná, nedokončená.

Naše Nelinka dnes sláví 10 let...:) Tak Nelinko, všechno nejlepší a ať nám ještě dlouho děláš radost!!

27.1.2009 - Aktualizovali jsme rubriku "Jak se u nás bydlí"...:)

24.1.2009 - Přidali jsme novou rubriku s názvem "Jak se u nás bydlí", tak se určitě podívejte... ;)

19.1.2009 - Dnes jsme vyplnili a odeslali přihlášku do Klubu chovatelů morčat a jiných drobných hlodavců a netrpělivě budeme očekávat schválení názvu naší CHS.

15.1.2009 - Zprovoznění stránek

Zpět